Novinky

12.12.2019 DDM Štětí a MC Žabka pomáhali Klokánkovi

MC Žabka uspořádalo v listopadu charitativní sbírku pro teplický Klokánek. Nápad se zrodil na letním pobytovém táboře ve Sloupu v Čechách, kde se vedoucí tábora setkali s "tetami" a dětmi z Klokánku a po vyslechnutí dětských příběhů chtěli pomoci. Celý měsíc listopad tak mohli zájemci nosit do MC potřeby pro Klokánek jako jsou plenky, hygienické potřeby, povlečení a různé pamlsky. Ty následně 12. prosince pracovnice MC Žabka osobně dovezly do Klokánku. "Chtěla bych velice poděkovat všem, kteří se na sbírce podíleli a podpořili ji," vyjádřila se s úsměvem Daniela Brníková, ředitelka Klokánku. Kolektiv DDM a MC Žabka děkuje všem, kteří sbírku podpořili a udělali radost dětem.

12.12.2019 Cukroví do Domu s pečovatelskou službou

Čas adventu je často plný shonu a stresu a lidé zapomínají přes všechny starosti na to, o čem tento vánoční čas je. Nezáleží přece na tom, kolik jídla bude na stole a kolik dárečků pod stromečkem. Lidé by se měli na chvilku zastavit, pomyslet na své blízké i ostatní. Vedoucí a děti z kroužku Vaření s Marcelkou se proto rozhodli udělat radost babičkám a dědečkům z Pečovatelského domu ve Štětí a napekli jim 3 druhy cukroví. Dnes jsme cukroví předali a věříme, že jsme jim tím udělali radost a zpříjemnili jim tak adventní čas.

Vánoční výtvarná soutěž

09.12.2019 Děkujeme všem zúčastněným, všechny obrázky byly krásné, ale vyhrát mohly v každé kategorii pouze tři. A byly to tyto:
V kategorii MŠ od vás dostal nejvíce hlasů Honzík Maršálek, 2. místo obsadil Matyáš Hanuška a 3. místo získaly společnou prací Karolínka Mokrá a Kristýnka Mokrá.
V kategorii 1. stupeň ZŠ si ceny za 1. místo odnesl Jan Pavlíček, 2. místo obsadila Kačka Matějková a na 3. místě skončil obrázek Elizabety Kučové.
V kategorii 2. stupeň ZŠ zvítězil obrázek Aleny Cibulkové, 2. místo patří Róze Ferzikové a 3. místo obsadila Tereza Čechová.
Těší nás velký zájem o hlasování, které proběhlo přímo na náměstí 1. prosince. Výsledky byly vyhlášeny před slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Ti, kteří si ceny nevyzvedli hned, je dostali ve svých školách. Za snahu jsme odměnili všechny zúčastněné.